ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
vychází v 5:07 a zapadá v 21:04
vychází v 14:15 a zapadá v 0:03
 

Daňová poradna

Aktuální dotazyPro přispívání do poradny se prosím přihlašte jako předplatitel.
vše
vše

Zdanění prodeje mysliveckého zařízení (chaty

Dotaz č.2020001 [ zadáno 13.1.2020 ]

Zdanění prodeje mysliveckého zařízení (chaty). MS neuplatňuje odpisy. (v roce 2019) Je možno příjem uplatnit na snížení dle §20 ZDP ?

Podává MS daňové přiznání k dani z příjmu a daní zisky?

Dotaz č.147 [ zadáno 2.4.2019 ]

Je myslivecký spolek veřejně prospěšným poplatníkem dle zákona o daních z příjmu - čili podává daňové přiznání k dani z příjmu a daní zisky nebo ne?

úhrada daně z honebního pozemku pro členku HS a majitelku pozemku

Dotaz č.146 [ zadáno 19.3.2019 ]

obrátila se na nás majitelka pozemku a členka honebního společenstva s požadavkem na úhradu daně z pozemku, který vlastní v naší honitbě. Dle sdělení finančního úřadu se jedná o pozemek ostatní plocha, zamokřená plocha a na základě této skutečnosti tento pozemek nelze osvobodit od daně z důvodu využití jako honební pozemek. Osvobodit od daně lze pouze za předpokladu, že se nenachází v honitbě. Tato majitelka tuto daň požaduje proplatit po MS popřípadě HS. HS majitelce pozemku vyplácí pouze nájem který je ve výši 5 Kč za hektar a rok. Je MS nebo HS povinno tuto daň proplácet majitelce tohoto pozemku

Zdanění prodeje vycvičeného loveckého psa

Dotaz č.145 [ zadáno 23.2.2018 ]

prodávám německého krátkosrstého ohaře po výcviku (s loveckou upotřebitelností), cizímu člověku máme normálně uzavřenou smlouvu a já i on jsme fyzické osoby, jak je to v tomto případě se zdaněním, je na to nějaký paragraf.

Zdaňování práce důchodců pro OMS

Dotaz č.144 [ zadáno 19.2.2018 ]

Prosím vysvětlete nám, jsme důchodci, pobíráme důchod a pro OMS Litoměřice provádím občas jednorázovou výpomoc při přípravě výstavy trofejí nebo jsme vybíraly tři dny členské příspěvky za jednatele po dobu jeho dovolené. Nepodepsaly jsme žádnou smlouvu. Jaké bylo mé překvapení, když jednatel naší odměnu danil 15%.Vým že daň pro důchodce byla zrušená, když nepřesahuje výdělek 30000 Kč. Danění je zavedená praxe, které se drží jednatel, a domnívám se, že neoprávněně z neznalosti zákonů. Proč máme obíhat úřady tedy Finanční úřad, když je možnost to vyřídit na OMS. Taktéž i odměny kynologických rozhodců a lektorů při přípravě adeptů u důchodců jsou daněné. Při hovoru z daňoví poradcem bylo my řečeno, že stačí podepsat Prohlášení poplatníka z příjmu fyzických osob a odměna se nezdaňuj to, ale jednateli nestačí. Již zrušení daně u důchodců bylo zrušeno již dříve, a pokud chci daň vrátit tak, že nám bude vydáno Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a máme to dát na Finanční úřad to je tvrzení jednatele, jistě je tato cesta možná, ale nechápu proč to dělat složitě a aby důchodci obíhali Finanční úřad. Jak to bude za dobu, kterou již nařízení platí, a máme nárok vrácení daně. Děkuji za vysvětlení

Jak se daní zástřelné za divočáka?

Dotaz č.143 [ zadáno 29.11.2017 ]

Jak se daní zástřelné zástřelné 1000 Kč za divočáka Jak je to se zdaněním zástřelného za čer-nou. Na stránkách ČMMJ je danění nad 30 tisíc.

Dotkne se elektronická evidence tržeb i mysliveckých sdružení?

Dotaz č.142 [ zadáno 26.9.2016 ]

Dotkne se elektronická evidence tržeb i mysliveckých sdružení, které v rámci své vedlejší činnosti prodávají zvěřinu členům MS, prodávají povolenky k lovu nečlenům a mají příjmy ze společenských akcí typu poslední leč, tombola, plesy?

Přiznání příjmů MS ke zdanění

Dotaz č.141 [ zadáno 26.9.2016 ]

Jaké příjmy, jsou u MS brány, jako příjmy, které jsou předmětem daně, kvůli kterým DP musíme podávat? Je to např. poplatek za zapůjčení střelnice, myslivecké chaty a podob-ně?

Využití finanční prostředků HS po odvedení daně

Dotaz č.140 [ zadáno 24.2.2016 ]

HS vede jed. účetnictví. Jediný příjem je příjem z nájemného od MS. Z příjmu odvedeme daň 19% a zbytek peněz dáme obci a školce jako sponz. dar. Myslím si, že nemůžu využít §18 odst. 3 zákona o daních z příjmů, protože fin. Prostředky nejsou použity ke krytí výdajů sou-visejících s činnostmi. Stanovy spolku jsem ještě neviděla a nikdo neví, jak tyto peníze použít tak, aby se z nich nemusela platit daň. Prosím o odsouhlasení, že tento postup je správný.

Účetnictví MS a daňové přiznání

Dotaz č.139 [ zadáno 2.11.2015 ]

Prosím o radu ohledně daňového přiznání a účetnictví MS. Začal jsem dělat pokladníka a chtěl bych mít vše v pořádku. Jediným našim příjmem je 10 000 Kč od Obecního Úřadu, které použijeme na nákup krmiva, což musíme doložit, jiné příjmy nemáme. Každý člen na začátku roku zaplatí vklad 1000 Kč, což použijeme na zaplacení nájmu, škod, el, energie, apod. Vše zapisuji do pokladního deníku a doklady lepím do druhé knihy. Ni-kdy jsme nepodávali žádné přiznání. Potřebuji vědět, zda postupuji správně a jak dál.

Zpracování dat...